مهمان عزیز، خوش‌آمدید.
شما می‌توانید از طریق فرم ثبت‌نام در انجمن عضو شوید.

نام‌کاربری
  

رمز عبور
  

آخرین موضوعات
یادداشت وارده/ بلندگوی وا...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۲۱
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 930
آماده سازی شهر رباط کریم ...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۱۸
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 606
ترکیب هیئت رئیسه شورای شه...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۱۷
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 589
جزییات سانسورهای نسخه خان...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۱۶
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 511
هشدار شهردار پرند در برخو...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۱۵
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 713
نگران نباشید
انجمن:
آخرین‌ارسال: مرکز مشاوره و روانشناسی پرند
۱۳۹۴/۰۶/۱۴
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 1037
تشنج بر سر انتخاب هئیت رئ...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۱۴
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 533

جستجو در انجمن‌ها

(جستجو‌ی پیشرفته)

کاربران حاضر
حضور 40 کاربر در انجمن
» 7 کاربر عضو | 33 مهمان
Dmitrievskijnig، Gordonnuh، HIAFoster، Jamescom، RAllest، Stevenacout، WillieGloge

آمار انجمن
» کاربران: 77,739
» آخرین کاربر: LeonarrdNow
» موضوعات انجمن: 722
» ارسالهای انجمن: 723

آمار کامل

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اجرای طرح واکاری درختان در شهر پرند
#1
طرح واکاری درختان در پرند توسط شهرداری صورت گرفت

به گزارش روزنامه همشهری پرند؛ مدیر حوزه پارک ها و فضای سبز شهرداری پرند از آغاز طرح خشکه گیری اشجار در فاز های تحویل داده شده به شهرداری خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون ماده ۷ شهرداری، پرند شهرداری اقدام به اجرای طرح واکاری درختان نموده است. «یوسف نادری» با اشاره به جزئیات این طرح اظهار کرد: طرح واکاری یک طرح بدیهی و رایج بوده که هر ساله برای کاشت درختان انجام می شود. همچنین در شهر پرند نیز تا پیش از مدیریت فعلی شهرداری حدود ۳۶۳۰ درخت خشک و نیمه خشک وجود داشته که باید به جای آن درختان زنده و سالم کاشته شود.

کاشت درختان زنده به جای خشک
یوسف نادری با شرح جرئیات طرح واکاری گفت: در این طرح بجای درختان خشک شده درختان سبز و زنده کاشته می شود. در پرند نیز تاکنون تعداد کمی از درختانی که خشک شده و از بین رفته بوده اند قطع شده و در ازای آن درختان سبز کاشته و جای گزین شده است. البته لازم به ذکر است که تعداد درختان جای گزین شده بیش از درختان خشک شده بوده و نهال هم نبوده بلکه دقیقا درخت سبز و سالم کاشته شده است.از سوی دیگر در فاز اول، شهرداری اقدام به کاشت ۱۶۰ اصله نهال (سرو نقره ای و کاج تهران ) به ارتفاع ۲ و نیم تا ۳ متر نموده است.


فضای سبز پرند و مشکل آب و خاک
نادری با اشاره به مشکلات موجود در حفظ و گسترش فضای سبز پرند گفت: متاسفانه در پرند آب شور و خاک نامناسب از معضلات و مشکلات اصلی در حوزه فضای سبز محسوب می شود. ما در تابستان با بحران بزرگی برای آبیاری فضای سبز مواجه بودیم و به ناچار از شهرستان های دیگر برای آبیاری فضای سبز، آب خریداری می کردیم. خاک پرند نیز بسیار نامناسب بوده و در اکثر مناطق باید تعویض خاک انجام شود که این کار هزینه های بسیار گزافی دارد. مردم خود شاهد هستند که پس از آبیاری درختان، لایه هایی از نمک در خاک به وجود می آید که دلیل آن شوری و کویری بودن خاک است. درختان در زمانی که بزرگتر شده و در عمق خاک ریشه می کنند به دلیل خاک نامناسب به مرور خشک و یا زرد می شوند. البته شهرداری اقدامات زیربنایی فراوانی انجام داده که حفر چاه، سیسم آبیاری قطره ای و تعویض خاک در ورودی شهر بخشی از این اقدامات است.

اجرای طرح واکاری براساس قانون
نادری با بیان اینکه اجرای این طرح بر اساس قانون و صورت جلسه کمیسیون ماده ۷ انجام شده است، گفت: تمامی اقدامات شهرداری در حوزه فضای سبز داری مجوز های لازم بوده و طرح خشکه گیری با موافقت و نظارت نماینده استاداری، نماینده فرمانداری و شهرداری انجام می شود.

وی با اشاره به اسناد موجود افزود: اخیرا ادعا هایی مبنی بر غیر قانونی بودن طرح واکاری و قطع درختان سبز مطرح شده که در اینجا لازم می دانم توضیحاتی به مردم شریف پرند ارایه دهم. اولا این طرح بر اساس صورت جلسه کمیسیون ماده ۷ قطع اشجار مورخ ۱۶/۴/۹۳ و با نظارت نماینده استانداری اجرا شده و دوما هیچ درخت سبز و زنده ای قطع نشده است. قطع درختان تنها به دو دلیل انجام می شود یکی اینکه عملیات عمرانی وجود داشته باشد و دیگری به دلیل خشک شدن و از بین رفتن درختان. حال سوال اینجاست که در مناطقی که ادعا می شود چه دلیلی برای قطع درختان سبز وجود داشته است؟  هیچ فعالیت عمرانی در این مناطق در دست اجرا نیست پس چرا شهرداری باید درختان سبز را قطع کند؟ مگر ما بیماریم که بخواهیم درختان سبز را قطع کنیم؟ موضوع این است در راستای طرح خشکه گیری به جای تعدادی از درختان خشک شده، درختان سبز و زنده (نه نهال) کاشته شده است. باز تاکید می کنم هیچ درخت سالمی قطع نشده و حتی بیش از تعداد درختان خشک شده، درخت سالم و زنده کاشته شده است.

خشک نشدن حتی یک درخت در یک سال اخیر
مدیر حوزه پارک ها و فضای سبز شهرداری در ادامه تصریح کرد: شهرداری فعلی میراث دار حدود ۳۶۳۰ درخت خشک شده از گذشته بوده اما با تلاش های صورت گرفته در یک سال اخیر حتی یک درخت هم خشک و از بین نرفته است. شهردار پرند آقای کاویانی سوابق روشنی به خصوص در حوزه فضای سبز دارد و عنوان شهردار نمونه استان تهران در توسعه فضای سبز در زمان مسئولیت ایشان در شهرداری اندیشه و تقدیر نامه های رسمی، گواه این موضوع است.

نادری در پایان افزود: طرح خشکه گیری یک طرح رایج بوده اما متاسفانه اجرای این طرح دستمایه انتقادات غیر کارشناسی از شهرداری شده است. به هر حال خدمتگذاران مردم در شهرداری آماده پاسخ گویی به تمامی شبهات بوده و با ارایه اسناد و مدارک قانونی از اجرای این طرح حمایت می کند.
منبع: پایگاه خبری بهارستانه
پاسخ
سپاس شده توسط


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
تالار گفتگوی شهر پرند (آی‌پرند دات کام) جامعه مجازی ساکنین شهر پرند است، مکانی برای اطلاع رسانی، طرح مشکلات، معرفی امکانات و خواسته‌ها و پیشنهادات پیرامون شهر پرند.
تالار گفتگوی شهر پرند مکانی است برای گفتگو و ارتباط نزدیک شهروندان و میهمانان و دوستداران شهر پرند.

تمامی حقوق تالار گفتگوی شهر پرند محفوظ است

انجمن شهر پرند