مهمان عزیز، خوش‌آمدید.
شما می‌توانید از طریق فرم ثبت‌نام در انجمن عضو شوید.

نام‌کاربری
  

رمز عبور
  

آخرین موضوعات
یادداشت وارده/ بلندگوی وا...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۲۱
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 807
آماده سازی شهر رباط کریم ...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۱۸
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 553
ترکیب هیئت رئیسه شورای شه...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۱۷
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 531
جزییات سانسورهای نسخه خان...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۱۶
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 456
هشدار شهردار پرند در برخو...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۱۵
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 639
نگران نباشید
انجمن:
آخرین‌ارسال: مرکز مشاوره و روانشناسی پرند
۱۳۹۴/۰۶/۱۴
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 928
تشنج بر سر انتخاب هئیت رئ...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۱۴
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 475

جستجو در انجمن‌ها

(جستجو‌ی پیشرفته)

کاربران حاضر
حضور 39 کاربر در انجمن
» 3 کاربر عضو | 36 مهمان
afanesic، Asmoothe، Niknig

آمار انجمن
» کاربران: 69,124
» آخرین کاربر: afanesic
» موضوعات انجمن: 722
» ارسالهای انجمن: 723

آمار کامل

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرگردانی ۵۰ هزار متقاضی مسکن مهر پرند
#1
در حالی مدیرعامل شرکت عمران پرند با قاطعیت بر مراجعه مردم برای اطلاع از میزان آورده تاکید کرده که مسئولان این شرکت در پاسخ به متقاضیان مسکن مهر وعده ماه‌های آینده را می‌دهند.

 27 فروردین ماه سال جاری شرکت عمران پرند اقدام به ارسال پیامک اخطار به 50 هزار متقاضی مسکن مهر این شهر کرد. بر این اساس به متقاضیان مسکن مهر 10 روز فرصت داده شد تا نسبت به واریز 30 درصد علی‌الحساب آورده خود اقدام کنند.

این در حالی بود که پیگیری‌ها در رابطه با رقم 30 درصدی مذکور از مدیرعامل شرکت عمران پرند به جایی نرسید. باران هاشم‌زهی در این‌باره به تسنیم، گفته بود:« قیمت تمام شده واحد مسکن مهر در سامانه طرح مهر مشخص شده و متقاضیان می‌توانند با وارد کردن کد ملی از میزان آن مطلع شوند.» اما در سامانه مسکن مهر (maskanmer.net)  چنین چیزی وجود نداشت تا متقاضیان دچار سرگردانی شوند.

چند روز پس از این اتفاق مدیرعامل عمران پرند سخنان خود را این‌گونه اصلاح کرد: « متقاضیان برای اطلاع از مبلغ دقیق  30 درصد آورده به کارگزاری شرکت عمران مسکن پرند مراجعه کنند در مراحل بعدی و پس از تعیین میزان الحاقیه تعدیل قیمت مسکن مهر، رقم دقیق مابقی آورده را به اطلاع متقاضیان طرح مهر می‌رسانیم.»

در حالی فرصت 10 روزه متقاضیان برای واریز 30 درصد آورده به پایان رسیده که شماری از متقاضیان در مراجعه به کارگزاری مسکن مهر پرند با جواب «بعدا» برای اطلاع از رقم آورده مواجه شده‌اند. این مسئله باعث شده تا متقاضیان مسکن مهر این شهر برای واریز مبلغ 30 درصد آورده با مشکلاتی مواجه شوند.

یکی از متقاضیان در این‌باره به تسنیم، گفت:‌ با وجود دعوت مدیرعامل شرکت عمران پرند از متقاضیان برای اطلاع از رقم دقیق 30 درصد آورده، اما افرادی که در کارگزاری این شرکت کار می‌کنند به متقاضیان وعده سر خرمن می‌دهند.

وی افزود: «زمانیکه از کارمند کارگزاری درباره میزان آورده سئوال کردم وی گفت برو و برج چهار (تیرماه) بیا. آخر کار هم برای جلوگیری از تبعات بعدی 3 میلیون تومان را واریز کردم.»

به نظر می‌رسد نوعی ناهماهنگی بین مدیرعامل و کارگزار مسکن مهر پرند وجود دارد، مسئله‌ای که باعث شده متقاضیان مسکن مهر همچنان به وعده تکمیل و تحویل پروژه‌ها پس از واریز مبالغ مورد نظر شرکت عمران پرند خوشبین نباشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم


پاسخ روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پرند

« شرکت عمران شهر جدید پرند به تک تک پیش خریداران مسکن مهر  متعهد است»


1-    رسالت سایت بازتاب آنلاین برای شرکت عمران شهر جدید پرند قابل درک است و لازم است از پیگیری های ویژه آن رسانه درباره پروژه های مسکن مهر تشکر و قدردانی شود.

2-    در شهر جدید پرند از سال 86 کلنگ ساخت تعداد محدودی واحد مسکونی مهر زمین زده شد و در سال 88 حجم اولیه مسکن مهر در این شهر ناگهان به اندازه ی 99 هزار واحد افزایش یافت که البته مدتی بعد با بررسی های کارشناسی مشخص شد گنجایش اولیه شهر جدید پرند به لحاظ امکانات ، خدمات و ... ظرفیت پذیرش این میزان ساخت و ساز در فاصله ی کوتاه یکی دوسال را ندارد.

در همان زمان مسئولان وقت مسکن مهر در حالیکه مشغول عقد قرارداد با پیمانکاران سازنده بودند اقدام به طراحی برگه های ثبت نام و قراردادهای پیش فروش برای نام نویسی از متقاضیان کردند و در قراردادها تاریخهای زمانی متنوعی برای تحویل واحدها اعلام شد.

در چنین شرایطی و به رغم تلاش هایی که مسئولان وقت مسکن مهر در شهر جدید پرند برای نظارت بر کار سازندگان مسکن مهر انجام دادند ، متقاضیان در فاصله سال 88 (زمان شروع واقعی ساخت و سازهای مسکن مهر)تا سال 92 یعنی زمانی که دولت دهم پرونده طرحی که طراح آن بود را به دولت یازدهم منتقل کرد ، فقط در حدود 15 هزار واحد مسکونی مهر پرند از 99 هزار واحد در حال ساخت تحویل متقاضیان شده بود .

3-    همزمان با شروع بکار دولت تدبیر و امید و استقرار ترکیب جدید در مدیریت شرکت عمران شهر جدید پرند موضوع تسریع در تکمیل پروژه های مسکن مهر به دغدغه ی اصلی مدیران این شهر تبدیل شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند در چهارماه اخیر علاوه بر اینکه چندین برنامه ابداعی برای باز کردن گره های قدیمی پروژه های مسکن مهر در دستور کار خود قرار داده ، در مسیر سخت و پیچیده ی دیگری قدم گذاشت ، تا نسبت به رفع دغدغه های وزیر محترم راه و شهرسازی و ساکنان فعلی محله های مسکن مهر بابت توسعه اجتماعی ، اقتصادی شهر و تبدیل پرند به محیطی جذاب برای سکونت نیز اقدام کرده باشد .

درحال حاضر در پرند دو مأموریت مهم و اساسی در صدر اقدامات و عملیات فنی و اجرائی قرار دارد .

مأموریت اول بکارگیری همه نوع ابزار نظارتی ، تشویقی و تنبیهی در جهت زنده نگه داشتن کارگاههای مسکن مهر است تا کارگاه هایی که سال گذشته چندین ماه بدلیل اختلاف نظر بین مدیریت و پیمانکاران تعطیل بودند ، بهبود پیدا کند ( بصورت بازدید هر هفته روزهای دوشنبه با حضور مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره و همچنین ناظران پروژه ها )، هم اکنون خوشبختانه هیچ کارگاهی نیمه تعطیل یا تعطیل نیست و باحل اختلافات و ابلاغ دستورالعمل مصوب وزارت راه و شهرسازی درباره قیمت تمام شده مسکن مهر ، همه ی عوامل پروژه ها مشغول به کار هستند .

مأموریت دوم نیز جذب سرمایه گذار بخش خصوصی برای توسعه کیفی شهر جدید پرند است .

4-    در کارنامه سالهای گذشته عملکرد شهرجدید پرند در ارتباط با مسکن مهر جای خالی «تدبیر نسبت به چگونگی تشویق پیش خریداران بابت پرداخت بموقع آورده نقدی» به خوبی احساس می شود .

همانطور که همگان مطلع هستند 60 تا 80 درصد هزینه احداث مسکن مهر از طریق وام بانکی و مابقی باید از طریق آورده نقدی مردم تأمین شود .
در مدت اخیر یکی از دلایل کندی پروژه ها همین ناهماهنگی بین سه ضلع پیمانکار ، مسئولان و مردم برای تنظیم زمان پرداخت مالی بود . این چالش اما خوشبختانه در ماههای اخیر با مکانیزم های خاص طراحی شده در پرند روبه بهبود است ، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند ماه گذشته بعد از اخذ تعهدات کتبی از پیمانکاران برای تعیین زمان دقیق افتتاح واحدها سیستم جامع نظارت مهندسی بر عملکرد پیمانکاران را راه اندازی کرد تا پیشرفت فیزیکی کارگاهها در پایان وقت اداری هر روز مورد کنترل قرار گیرد .

از سوی دیگر از طریق هماهنگی با کارگزاری مسکن مهر پرند مقرر شده آن دسته از پیش خریدارانی که به موقع باقیمانده آورده نقدی شان را بعد از ارسال پیامک واریز می کنند همگی در یک یا چند ساختمان جانمایی شوند و افرادی که قصد پرداخت ندارند نیز در ساختمان های دیگر .
 با این مکانیزم ساختمان های مربوط به خوش حسابان زودتر و سر موقع تکمیل می شود و تکمیل آپارتمانهای افرادی که پول واریز نمی کنند به تأخیر خواهد افتاد .

5-    شرکت عمران شهرجدید پرند امیدوار است در این مسیری که با همه ی توان کارشناسی برای جلب رضایت مردم گام برداشته بتواند به مقصد نهایی تعریف شده که همان تحویل واحدهای مسکونی با همه ی امکانات است ، برسد. شرکت عمران در این مسیر حتماً به حمایت های منطقی رسانه ها نیاز دارد و از هر نوع انتقاد سازنده البته بدور از تخریب و تشویق اذهان عمومی استقبال می کند .
 
روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پرند
پاسخ
سپاس شده توسط


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
تالار گفتگوی شهر پرند (آی‌پرند دات کام) جامعه مجازی ساکنین شهر پرند است، مکانی برای اطلاع رسانی، طرح مشکلات، معرفی امکانات و خواسته‌ها و پیشنهادات پیرامون شهر پرند.
تالار گفتگوی شهر پرند مکانی است برای گفتگو و ارتباط نزدیک شهروندان و میهمانان و دوستداران شهر پرند.

تمامی حقوق تالار گفتگوی شهر پرند محفوظ است

انجمن شهر پرند