مهمان عزیز، خوش‌آمدید.
شما می‌توانید از طریق فرم ثبت‌نام در انجمن عضو شوید.

نام‌کاربری
  

رمز عبور
  

آخرین موضوعات
یادداشت وارده/ بلندگوی وا...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۲۱
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 933
آماده سازی شهر رباط کریم ...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۱۸
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 606
ترکیب هیئت رئیسه شورای شه...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۱۷
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 593
جزییات سانسورهای نسخه خان...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۱۶
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 512
هشدار شهردار پرند در برخو...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۱۵
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 715
نگران نباشید
انجمن:
آخرین‌ارسال: مرکز مشاوره و روانشناسی پرند
۱۳۹۴/۰۶/۱۴
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 1044
تشنج بر سر انتخاب هئیت رئ...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۱۴
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 535

جستجو در انجمن‌ها

(جستجو‌ی پیشرفته)

کاربران حاضر
حضور 42 کاربر در انجمن
» 3 کاربر عضو | 39 مهمان
Dphene، Gordonnuh، WillieGloge

آمار انجمن
» کاربران: 78,088
» آخرین کاربر: WayneAvams
» موضوعات انجمن: 722
» ارسالهای انجمن: 723

آمار کامل

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وزارت نیرو پرداخت اعتبار برای تامین آب و برق مسکن مهر را آغاز کرد
#1
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو با بیان اینکه وزارت نیرو پرداخت سهم خود را برای تامین آب و برق واحدهای مسکن مهر آغاز کرده است، گفت: طبق قولی که وزیر نیرو داده بود 300 میلیارد تومان اعتبار برای آب و برق مسکن مهر تقبل شود، پرداخت آن آغاز شده است.

 
علیرضا دائمی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس، مبنی براینکه چندی پیش چیت‌چیان وزیر نیرو و نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی تقبل کرده بودند که 300 میلیارد تومان وزارت نیرو و 700 میلیارد تومان دولت برای تامین آب و برق مسکن مهر تقبل کنند. آیا وزارت نیرو این سهم خود را پرداخت کرده است؟ گفت: باید نکته‌ای را متذکر شوم و آن این است که زیرساخت‌های مسکن مهر پیچیده است و انتخاب‌ این واحدهای مسکونی به گونه‌ای بوده که هیچ عنوان در اختیار وزارت نیرو نبوده است و برای تعیین محل‌های این واحدهای مسکونی از وزارت نیرو پرس و جو نشده است.
وی ادامه داد: برای تعیین مسکن مهر باید سوال می‌شد که آیا این واحدهای مسکونی ظرفیت‌های آب و برق و حتی گاز را دارند یا خیر.

دائمی ادامه داد: الان با توجه به این موارد می‌بینیم که این واحدهای مسکونی هزینه‌های زیادی برای تامین آب و برق می‌طلبد که همین موضوع باعث شده شاهد کمبود اعتبارات باشیم.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو تصریح کرد: تامین آب 1 میلیون و 200 هزار واحد مسکونی مهر جدید کار آسان و ساده‌ای نیست پس منابعی که وزارت نیرو از دولت در اختیار می گیرد تلاش می‌کند در اسرع وقت آب و برق واحدهای مسکن مهر را تامین کند.

  چندی پیش طی جلسه‌ای که در دولت برگزار شده بود نوبخت و چیت‌چیان هرکدام به ترتیب 700 میلیارد تومان و 300 میلیارد تومان برای تامین آب و برق مسکن مهر را تقبل کرده بودند.

*استفاده از آب ژرف در حد مطالعه است
دائمی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس، مبنی براینکه آیا استفاده از آبهای ژرف موجب مشکلاتی در سفره‌های زیرزمینی نمی‌شود نیز گفت: استفاده از آب ژرف قطعا در دستور کار وزارت نیرو نیست و مطالعات بر روی آب‌های ژرف لازم است.

وی افزود: استفاده از آب‌های ژرف به هیچ عنوان به صورت علمی توصیه نمی‌شود مگر برای موارد خاص یا شرب و آن هم در دوره خاص پس اولویت ما استفاده از آب‌های ژرف( در عمق 1500 تا 3000) نیست.

وی با اشاره به فجایعی که در عربستان سعودی و لیبی رخ داده است گفت: عربستان از 15 سال گذشته از آب های ژرف استفاده کرده درحالی که این آب‌ها تجدیدپذیر نیستند وتنها یک بار امکان استفاده از آن وجود دارد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو با تاکید بر این‌که از لحاظ علمی مصرف آب های ژرف جز در موارد خاص در خشکسالی های بلند مدت و در آینده دور توصیه نمی‌شود گفت:‌ در حال حاضر وجود آب‌های ژرف در ایران در حال مطالعه است.

*پایین بودن تعرفه ها یکی از دلایل پایین بودن صرفه‌جویی در مصرف انرژی و مصرف آب است 
دائمی با بیان اینکه در کشور مشکلات تامین انرژی و تامین آب با توجه به اینکه ابزار اقتصادی مناسب نیست، وجود دارد گفت:
صرفه‌جویی در مصرف انرژی و مصرف آب بسیار پایین است که یکی از دلایل آن، پایین بودن تعرفه‌ها است که الزامی به مصرف بهینه برای مشترک به دنبال نمی آورد.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو خاطر نشان کرد: در شرایطی که داریم از رکود خارج می‌شویم و توسعه صنعتی کشور شکل می‌گیرد، لازم است بتوانیم آب و برق را به طور مطلوب تامین کنیم.

دائمی با بیان اینکه موافق طرح بحران نیستم اظهار داشت: کشور ما به لحاظ تاریخی مشکلات کمبود آب دارد و این مورد یکی از مباحث محدود کننده کشور در طول سال‌ها بوده است، تولید برق سرعت زیادی داشته اما تعبیر الگوی زندگی مردم باعث شده رشد مصرف و وابستگی به انرژی برق هر روز بیشتر شود.

دائمی ادامه داد:چه در بخش کشاروزی و چه در بخش‌های دیگر مصرف آب فراتر از حد متعارف است و بحران ناشی از پدیده غیرمترقبه است اما مصرف آب و برق در طولانی مدت از الگوی درست فاصله گرفته که اسم این را نمی توان بحران گذاشت.
وی افزود: طبق اعلام سازمان ملل حداقل نیاز مصرف آب شهری 80 لیتر در شبانه‌روز به ازای هر نفر است، در حالی که در اروپا سرانه مصرف آب ۱۴۰ لیتر است اما در ایران روزانه به ازای هر نفر 250 لیتر در شبانه‌روز آب مصرف می‌شود پس می بینیم که باید روی مصرف بهینه آب باید اقدامات مناسبی صورت گیرد.

معاون وزیر نیرو در امور برنامه ریزی گفت:در ۱۴ سال اخیر خشکسالی برای کشور تبدیل به عارضه‌ای شده است که با وجود خشکسالی هنوز مصرف‌ در وضعیت بالایی قرار دارد  و راندمان هم پایین است.

وی افزود: در کره جنوبی تولید و نصب واحدهای نیروگاهی این کشور مشابه ایران است اما سهم مصرف برق در صنعت فوق‌العاده بیشتر است. در حالی که بیشتر برق ایران در بخش خانگی مصرف می‌شود .

دائمی در پاسخ به این سئوال که چرا در وزارت نیرو مشکل آماری وجود دارد گفت: ابهامی در خصوص آمار و اطلاعات در وزارت نیرو وجود ندارد و بعضا این اطلاعات آنقدر روشن است که به بیان جزئیات نمی‌رسیم.

*پرداخت 300 میلیارد تومان بودجه تامین فوری آب در ۱۲ کلان شهر
دائمی در خصوص دستور رئیس جمهور مبنی بر اختصاص بودجه‌ای ویژه برای رفع بحران آبی 12 کلانشهر نیز گفت: بودجه 300 میلیارد تومانی برای این موضوع پرداخت شده که برای تامین فوری آب در اوج تابستان از آن استفاده شود.

وی افزود: این بودجه در مرداد ماه پرداخت شده است اما باعث تعلل در کارها نشد. چرا که پیش از آن با وجود محدودیت‌های مالی کارهای لازم اجرایی را آغاز کرده بودیم.

وی با بیان اینکه در بودجه 93 ظرفیت‌های خوبی برای تامین مالی دیده شده بود گفت: امیدواریم تعادل اعتباری و بودجه‌ای وزارت نیرو تا 4 سال آینده بهبود پیدا کند.

*تصور اینکه در سال ۹۳ تمام بدهی های وزارت نیرو پرداخت شود درست نیست
دائمی افزود: اما این تصور نباشد که در سال 93 می توانیم تمامی بدهی‌ های وزارت نیرو را در صنعت آب و برق تسویه کنیم بلکه تلاش ما این است که تسویه بدهی های وزارت نیرو به صورت تدریجی انجام ‌شود و امیدواریم در 3 سال باقیمانده از دولت به رفع این مشکل نزدیک شویم.

وی افزود: در دوران بلندمدت به ما اجازه داده می‌شود قیمت آب و برق را تعدیل ‌کنیم پس تلاش ما این بود که گام اول تعدیل تعرفه‌ها در بهمن 92 برداشته شود بنابراین من قبول ندارم که افزایش تعرفه‌ها چراغ خاموش بوده چرا که از شهریور 92 نسبت به این اقدام دولت اطلاع رسانی شده بود.

دائمی با اشاره به این‌که مشارکت بخش خصوصی برای ما بسیار مهم است گفت: روش های مشارکت بخش خصوصی را جمع بندی کردیم و وقفه‌ای که در سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی بوجود آمده بود با کمک قوانین در حال رفع است.

وی در پایان تاکید کرد:‌ با استفاده از تضمین سود و منطقی بودن قیمت خرید تضمینی مشارکت بخش خصوصی در حوزه نیرو تسریع پیدا می کند.
lمنبع: خبرگزاری فارس
پاسخ
سپاس شده توسط


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
تالار گفتگوی شهر پرند (آی‌پرند دات کام) جامعه مجازی ساکنین شهر پرند است، مکانی برای اطلاع رسانی، طرح مشکلات، معرفی امکانات و خواسته‌ها و پیشنهادات پیرامون شهر پرند.
تالار گفتگوی شهر پرند مکانی است برای گفتگو و ارتباط نزدیک شهروندان و میهمانان و دوستداران شهر پرند.

تمامی حقوق تالار گفتگوی شهر پرند محفوظ است

انجمن شهر پرند