مهمان عزیز، خوش‌آمدید.
شما می‌توانید از طریق فرم ثبت‌نام در انجمن عضو شوید.

نام‌کاربری
  

رمز عبور
  

آخرین موضوعات
یادداشت وارده/ بلندگوی وا...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۲۱
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 933
آماده سازی شهر رباط کریم ...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۱۸
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 606
ترکیب هیئت رئیسه شورای شه...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۱۷
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 593
جزییات سانسورهای نسخه خان...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۱۶
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 512
هشدار شهردار پرند در برخو...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۱۵
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 715
نگران نباشید
انجمن:
آخرین‌ارسال: مرکز مشاوره و روانشناسی پرند
۱۳۹۴/۰۶/۱۴
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 1044
تشنج بر سر انتخاب هئیت رئ...
انجمن:
آخرین‌ارسال: پرند پرس
۱۳۹۴/۰۶/۱۴
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 535

جستجو در انجمن‌ها

(جستجو‌ی پیشرفته)

کاربران حاضر
حضور 59 کاربر در انجمن
» 7 کاربر عضو | 52 مهمان
CarmenSouts، GlennRox، Gordonnuh، LotbrockQ، racooneg، Stevenacout، TerenceS

آمار انجمن
» کاربران: 78,100
» آخرین کاربر: racooneg
» موضوعات انجمن: 722
» ارسالهای انجمن: 723

آمار کامل

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیشرفت فیزیکی 72 درصدی مسکن مهر در شهرهای جدید
#1
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به لزوم دسترسی ایمن و سریع، عدالت جغرافیایی و بالندگی زندگی در شهرهای جدید بر کیفیت زندگی برتر و توجه به محیط زیست در شهرهای جدید تاکید و اعلام کرد: بیش از400 هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید با پیشرفت فیزیکی 72 درصد در دست اجر می باشد.

 عباس آخوندی که امروز (شنبه) در گردهمایی مدیران عامل شهرهای جدید که به منظور تبیین برنامه‌های شرکت عمران شهرهای جدید در راستای سیاستهای دولت تدبیر و امید در سال 1393 تشکیل شده بود، تصریح کرد: درحال حاضربیش از400 هزار واحد مسکن مهر از مجموع 2 میلیون واحد مسکن مهر شهری کشور در شهرهای جدید با پیشرفت فیزیکی 72 درصد در دست اجر می باشد که این واحدها از محل تسهیلات بانکی وآورده متقاضیان احداث و تکمیل می شوند.

وی اعلام کرد: . بر اساس برآوردهای انجام شده میزان تسهیلات پیش بینی شده برای عملیات ساختمانی و آماده سازی این واحد بالغ بر ده هزار میلیارد تومان می باشد که تاکنون حدود هفت هزار و پانصد میلیارد تومان از طریق سیستم بانکی به پیمانکاران پرداخت شده است.
آخوندی گفت: در سال 93 هدف گذاری شده است تا 90 درصد پروژه مسکن مهر در شهرهای جدید به بهر برداری برسد و بقیه در اوایل سال 94 انجام خواهد شد که در این زمینه لازم است متقاضیان آورده خود را بپردازند.

لزوم دمیدن روح در کالبد شهر جدید
شهرهای جدید بیشتر با اراده دولت با سازمان اجتماعی ضعیف شکل گرفته است و آنچه که می تواند به شهرهای جدید موقعیت ممتازی بدهد ظرفیت کیفیت زندگی برتر در این شهرها است.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: اگر قرار باشد در فضایی معادل کلانشهرها به صورت فشرده در شهرهای جدید زندگی کنیم؛ طی کردن مسافت 30 کیلومتری برای این منظور معنی ندارد و رنج سفر باید بهره‌ای داشته باشد.

وی یادآور شد: در سال‌های گذشته نیز بر این اعتقاد بودم که ساکنان شهرهای جدید باید احساس مطبوعی نسبت به زندگی در شهر مادر داشته باشند. در حال حاضر به خاطر مسکن مهر در برخی نقاط شهرهای جدید، امکان ایجاد کیفیت زندگی برتر گرفته شد اما می توان در نقاط دیگر این موضوع را دنبال کرد.

آخوندی با اشاره به اینکه بخشی از کیفیت زندگی برتر مربوط به محیط زیست، سازمان اجتماعی، نوع ارتباط اجتماعی و مواردی اینچنینی می باشد که همچون دمیدن روح در کالبد شهر جدید است، ابراز داشت: باید شاخصهای مشخصی برای تعیین کیفیت زندگی در شهرهای جدید تدوین و زندگی در شهرهای جدید را با این شاخص‌ها معرفی کنیم.

ساخت شهر،  کالبدی در یک بیابان نیست
وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش گفت: تنوع اجتماعی موضوع مهمی است که اگر ما به آن بی توجه باشیم؛ شهری آبستن هزاران حوادث به شهروندان دیگر تحویل خواهیم داد و جامعه‌شناسان که بر این موضوع واقفند تاکید دارند که چنین شهرهایی در آینده آسیب پذیر خواهند بود.

وی با اشاره به مفهوم عدالت به معنی قراردادن هر چیز سرجای خودش اظهار داشت: در سازمان اجتماعی ایجاد مدل‌های همسایگی که منجر به عمل اجتماعی مشترک می‌شوند، باید در شهرهای جدید شکل بگیرد.

آخوندی با تاکید بر اینکه عمل کردن به موضوعاتی اینچنینی در خصوص مسائل اجتماعی شهرها بر خلاف سخن گفتن در مورد آنها بسیار سخت است، اضافه کرد: جامعه بر خلاف دولت ظرفیت بی کرانی دارد و جانشینی دولت به جای جامعه راهبرد غلطی است و این موضوع نه تنها در فرهنگ ما مورد تایید نیست بلکه در گفتمان حضرت امام خمینی (ره) و در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری این موضوع نیز دیده نمی‌شود و در کشورهای سوسیالیستی نیز سال‌هاست شکست خورده است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: ساخت شهر کالبدی در یک بیابان نیست و نباید حرفهای کلی زد بلکه باید برای هر محله و شهر مدلی ارائه کرد و مدیران با توجه به پیگیری مسایل اجرایی باید دستیارانی داشته باشند که دغدغه آن مسائل اجتماعی شهرهای جدید باشد.

لزوم ایجاد حس‌تعالی بخشی، همبستگی اجتماعی در شهرهای جدید
وی با اشاره به اینکه با ذکر نام هر شهر، هویت و تصویری از آن شهر در ذهن ما شکل می‌گیرد، اظهار داشت: باید تلاش کنیم تصویری برتر از شهرهای جدید در ذهن مردم شکل بگیرد و انجام اقدامات فراگیر اجتماعی از جمله اجتماعات چند هزار نفری می تواند در این زمینه مفید باشد.

آخوندی افزود: باید اقدامات اجتماعی حس‌تعالی بخشی، همبستگی اجتماعی و حس جمعی را در ساکنان شهرهای جدید ایجاد کند و تلاش کشورها برای برگزاری بازیهای المپیک به خاطر آثار همبستگی و هویتی آن از جمله نمونه‌ های کارهای عملیاتی در این زمینه است.

وی بیان داشت: در حال حاضر سکونت نسبت به خدمات در شهرهای جدید سبقت گرفته است و ما باید علاوه بر ارائه خدمات مطلوب به مرحله بعد فکر کنیم و باید قبل از تکمیل شهر به هویت آن فکر کنیم زیرا که با شگل گیری هویت شهری بالا بردن جایگاه آن کاری سخت است.

وزیر راه وشهرسازی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: بحث حمل ونقل در شهرهای جدید خیل مهم است و از مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید درخواست کرده‌ام از موقعیت به وجود آمده با ادغام دو وزارتخانه راه و ترابری سابق با مسکن و شهرسازی سکونت‌گاه‌ها، از طریق راهی ایمن به یکدیگر پیوند بخورد و حمل ونقل برون شهری و دورن شهری با یکدیگر متبط شوند.

آخوندی پیشنهاد داد: آمار و ارقام قابل تحقق با توجه به بودجه 1393 به اطلاع مردم رسانده شود و مقدار مورد نیاز نیز توضیح داده شود.

وی افزود: در شهرهای جدید دو نوع کنترل شامل برنامه‌های شهرهای جدید و طرح‌های اجرایی داریم که مدیران عامل شهرهای جدید در دو زمینه نیز باید فعالیت داشته باشند.

مکان یابی نسل نو شهرهای جدید
وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه باید به مسکن به عنوان موضوعی اجتماعی نگاه شود، یادآور شد: پس انداز، انبوه سازی، صنعتی سازی، راهکار کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌ها و غیره از مباحثی است که جامعه باید آن را انجام دهد و مسائل مسکن موضوعی اجتماعی است. همچنین در ارائه خدمات زیربنایی بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و سازمان بورس باید درگیر شوند و وزارت راه وشهرسازی تنها با ابزار زمین نمی ‌تواند به تمام این مسائل ورود پیدا کند.
وی اعلام کرد: نیاز اعتباری به اجرای طرح های رو بنایی چون مدرسه ، فضای بهداشتی و درمانی ،مساجد ، فضای ورزشی و سایر طرهای روبنایی شهرهای جدید نیاز به بیش از 5000 میلیارد تومان اعتبار باشد که باید از طریق دستگاه های اجرایی ذیر بط و منابعی که از طریق شرکت شهرهای جدید به ویژه از طریق فروش زمین با استفاده از روش تهاترو طرحهای مشارکتی به انجام برسد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: شهرهای جدید باید به شیوه مستقیم و غیر مستقیم و از طریق تهاتر و مشارکت به ساخت 420 مدرسه ، 81 مسجد ، 17 پاسگاه، 52 فضای بهداشتی – درمانی و840 طرح از جمله ورزشگاه ، آتش نشانی ، پارک و... مبادرت کند.

آخوندی ادامه داد: با حضور معاون اول رئیس جمهور، شورای هماهنگی مسکن یک نوبت برگزار شده است و به زودی جلسات دوم آن نیز برگزار خواهد شد که در این جلسات به موضوع مسکن با مشارکت دیگر وزارتخانه‌ها پرداخته می‌شود.
وی بیان کرد: در زمینه توجه به فناوری‌های نوین مرکز تحقیقات مطالعاتی را انجام داده است و باید در کارگاه‌های آموزشی اصول استفاده از فناوری‌های نوین آموزش داده شود.

وزیر راه و شهرسازی در پایان با اشاره به ورود به نسل جدید شهرهای جدید اظهار امیدواری کرد که در سال 93 مکان یابی نسل نو شهرهای جدید در برنامه قرار گیرد و نسبت به صدور مجوز برای شهرک‌های توریستی ، سلامت ، پژوهشی و مسکونی با هماهنگی و اخذ مجوز از شورای عالی و معماری شهرسازی ایران اقدام شود.

منبع:  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی
پاسخ
سپاس شده توسط


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
تالار گفتگوی شهر پرند (آی‌پرند دات کام) جامعه مجازی ساکنین شهر پرند است، مکانی برای اطلاع رسانی، طرح مشکلات، معرفی امکانات و خواسته‌ها و پیشنهادات پیرامون شهر پرند.
تالار گفتگوی شهر پرند مکانی است برای گفتگو و ارتباط نزدیک شهروندان و میهمانان و دوستداران شهر پرند.

تمامی حقوق تالار گفتگوی شهر پرند محفوظ است

انجمن شهر پرند