تالار گفتگوی شهر پرند

نسخه‌ی کامل: تامین‌نقدینگی بانک‌مسکن با دلالی‌زمین غیر‌قانونی است
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
 رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه واگذاری زمین به بانک مسکن با رسالت بانکداری مغایرت دارد،گفت: واگذاری زمینهای مازاد یکی از ابزارهای تامین منابع است که مغایر با اصول شهرک سازی نیست اما با اصول بانک داری مغایرت دارد.

سیدمهدی هاشمی در واکنش به واگذاری زمینهای شهرهای جدید به بانک مسکن در ازای تامین هزینه های عمرانی این شهرها،گفت: بنده هم از شنیدن این خبر تعجب کردم و فکر می کنم این اقدام با رسالت بانک و بانکداری تا حدودی مغایرت دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: بنا بر تاکید و اعلام بانک مرکزی نباید بانک ها وارد عرصه سوداگری و اقدامات مغایر با اصول و مبانی بانکداری و کارهای تجاری و بازرگانی شوند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: شاید بهتر بود اگر هم قرار است چنین اقدامی صورت گیرد،این کار توسط بخش دیگری صورت می گرفت و بانک به طور مستقیم درگیر این مبحث نمی شد.

وی گفت: در جلسه هفته آینده کمیسیون عمران مجلس با مسئولان وزارت راه و شهرسازی پیرامون برنامه و سیاست های این وزارتخانه در حوزه مسکن برای سال جدید موضوع واگذاری زمینهای پردیس به بانک مرکزی را هم با این مسئولان مطرح خواهیم کرد و از آنها پاسخ لازم را می گیریم.

هاشمی افزود: اما باید توجه داشت که از ظرفیت های ممکن و موجود در شهرک پردیس و پرند باید استفاده شود و این یک امکان و فرصت است تا بتوانیم مشکلات مردم را رفع کنیم اما امیدواریم روشهای بهتری در دستور کار مسئولان مربوطه قرار گیرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: واگذاری زمینهای مازاد یکی از  ابزارهای تامین منابع است که مغایر با اصول شهرک سازی نیست اما با اصول بانک داری مغایرت دارد.

معاون وزیر راه و شهر سازی از واگذاری زمینهای شهرهای جدید به بانک مسکن در ازای تامین هزینه های عمرانی این شهرها خبر داد.

 محسن نریمان در بازدید از شهر جدید پرند گفت: بر این اساس زمینهای شهر جدید پردیس به عنوان نمونه ، با قیمت کارشناسی هزار میلیارد تومان به بانک مسکن واگذار شده است.

وی افزود : با اجرای این طرح ، بانک مسکن منابع مالی مورد نیاز برای اجرای طرحهای زیربنایی و روبنایی را در شهرهای جدید تامین می کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه واگذاری زمین به بانک مسکن یک روش جدید تامین اعتبار است گفت : این طرح در سایر شهرهای جدید از جمله شهر جدید پرند نیز قابل اجراست./

منبع: خبرگزاری خانه ملت