رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در دانشگاه ها هزینه کردن، خسارت نیست
#1
 امام‌جمعه شهر جدید پرند در خصوص هزینه های دانشگاه گفت: اگر هزینه‌‌ای در دانشگاه‌ها انجام می‌شود، خسارت نیست، سود است. در دانشگاه برای آینده کشور سرمایه‌گذاری می‌شود.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا ‌از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند، حجت‌الاسلام عبدالله‌زاده پاشاکی در مراسم هفته پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند و رباط‌کریم با تبریک هفته پژوهش و ابراز خرسندی از دستاوردهای مختلف علمی و پژوهشی واحد پرند اظهار کرد: نقطه مهم و مرکز پیشرفت هر کشوری دانشگاه و مراکز علمی آن است.

وی ادامه داد: امروزه وظیفه شما دانشجویان و من طلبه است که به کمک اقتصاد  و امنیت کشورمان با همین پژوهش‌محوری دانشگاه پاسخ داده شود. اگر هزینه‌ها در دانشگاه‌ها انجام شود، این یک سود است نه خسارت. در دانشگاه برای آینده کشور سرمایه‌گذاری می‌شود و هر یک از دانشجویان می‌توانند خدمتگزار نظام اسلامی  شوند.

امام‌جمعه پرند افزود: امروز دلخوشی مقام معظم رهبری به جوانانی است که پشت صندلی دانشگاه و حوزه نشسته‌اند و اینها هستند که می‌توانند کشور را از بن‌بست نجات دهند.

عبدالله‌زاده پاشاکی با تأکید بر پژوهش‌محوری در دانشگاه گفت: هرچه می‌توانید در زمینه پژوهش کار کنید و دستاورد عملی خود را در معرض بروز و ظهور مردم بگذارید.

وی گفت: پرفسور سمیعی که در کشورهای خارجی به انسانیت خدمت می‌کند از همین دانشگاه برخاسته است، باید واژه می‌توانیم را تلقین کنیم تا باورمان شود که می‌توانیم کشور را از بن‌بست و سیاست‌زدگی نجات دهیم و به نقطه اوج برسیم.

امام‌جمعه پرند خطاب به دانشجویان خاطرنشان کرد: اگر امروز شما دانشجویان به مراحل عالی و دستاوردهای علمی برسید، آینده روشنی در انتظار شماست.

عبدالله‌زاده پاشاکی با استناد به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) گفت: خداوند به پیغمبر می‌گوید قل رب زدنی علما، یعنی اگر در مظان استجابت دعا قرار گرفتی بگو خدایا علم من را زیاد کن، این نشان می‌دهد که علم در حالت پژوهش و تحقیق به‌دست می‌آید، علم اکتسابی است و باید برای رسیدن به آن تلاش کرد.

در ابتدای این مراسم سیدعبدالله میرغیاثی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند و رباط‌کریم  اظهار کرد: هفته پژوهش مقدس است و زمانی است که استعدادها نمایان می‌شود، اگر بنا باشد تحقیقات و پژوهش‌های ما به شکل پایان‌نامه تبدیل شده و بهره‌ای نداشته باشد در نتیجه این پژوهش عقیم است.

میرغیاثی با اعلام حمایت مادی و معنوی  از دانشجویان در زمینه‌های مختلف علمی و پژوهشی گفت: امید است جوانان مستعد و علاقه‌مند با پشتیبانی نظام اداری و دانشگاهی انگیزه  قوی در آنان تقویت شده تا بتوانند گام‌های مؤثری بردارند.

مسعود سیمخواه معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند و رباط کریم نیز با ارائه گزارشی از دستاورهای پژوهشی گفت: رشد علم ابزار بهبود وضع بشر تلقی می‌شود، علم به مردم کمک می‌کند که جایگاه خود را در جهان بشناسند و آنها را از تعصب ظلم،  جهل، می‌رهاند. این در حالی است که رشد علم بر حسب پیشرفت به سوی روشنگری فراگیر و آزادی جهان شمول بشر بوده است.

در پایان مراسم از پژوهشگران برتر، کارکنان فعال در حوزه پژوهش و  دانشجویانی که در مسابقات بتن مقام کسب کردند، تجلیل و از بنیانگذاران واحد دانشگاهی پرند با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.

به گزارش آنا، جشنواره پژوهش و فناوری در دانشگاه آزاد پرند از ۲۴ تا ۳۰ آذر با کارگاه‌های تخصصی با ارائه گواهینامه معتبر به صورت رایگان با محورهای، بازاریابی و تبلیغات نوین، تجارت الکترونیک و ایده‌های کوچک، آموزش مهارت‌های زندگی، کارگاه مقاله نویسی، آشنایی با شیوه‌های تولید و چاپ مقاله‌های علمی، معرفی باشگاه پژوهشگران جوان، سخنرانی‌های علمی تخصصی سبک زندگی برگزار شد.
منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی آنا
پاسخ


پرش به انجمن: