رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شهر پرند با آینده‌ای روشن
#1
شهر پرند در طی چند سالی که از تاسیس آن می‌گذرد پیشرفت قابل توجهی کرده و روز به روز به امکانات آن افزوده شده است.

در شهر پرند پنج کلانتری، چهار واحد درمانی، ده مسجد و ۸۴ فضای سبز احداث شده است. شهر پرند دارای حدود ۴۰ مدرسه دارد و از لحاظ آموزشی کمبودی در این شهر حس نمی‌شود. 

همچنین قرار است یک پردیس سینمایی و یک ورزشگاه بزرگ به وسعت ۵ هزار متر مربع در این شهر احداث شود. 

قرار گرفتن شهر پرند در مسیر مهمترین آزادراه‌های کشور از جمله آزادراه تهرانساوه و تهرانقم و همچنین همجواری با مجموعه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی، وجود شهرک صنعتی در جنوب شهر پرند و وجود دانشگاه آزاد و پیام نور از موقعیت ویژه‌ای به پرند داده است. همین موقعیت باعث شده که آینده‌ای روشن برای این شهر تصور شود. تبدیل‌شدن به پایتخت اداری، احداث خط مترو، طرح‌های ایجاد دریاچه مصنوعی، دیسنی‌لند، منو ریل، باغ ریل، سینمای روباز و روبسته و ایده‌ها و رویاپردازی‌های متعدد دیگر. 

بوستان بزرگ مشاهیر
بوستان بزرگ مشاهیر در بین فاز ۳ و ۴ در حال احداث است که ۴۵ درصد آن ساخته شده است. این بوستان به مکانی برای برای تفریح و گذاران اوقات فراغت اهالی تبدیل خواهد شد. فضاهای مختلف رفاهی، تفریحی و فرهنگی مانند سالن آمفی تاتر ۳ هزار متر مربعی، نگارخانه، پیست دوچرخه‌سواری، مجسمه‌های مختلف، رمپ ویژه معلولان و نابینایان و ... از جمله امکانات این بوستان است.
 
سرزمین ایرانیان
از دیگر امکانات شهر پرند باید به احداث بزرگترین مرکز تفریحی اقامتی خاورمیانه به نام سرزمین ایرانیان در جنوب این شهر اشاره کرد که ۲۰ هکتار وسعت دارد. پیست اتومبیلرانی، پیست موتور،  ساختمان مرکزی، شهربازی کودکان، پینت‌بال، زمین گلف، رستوران، سینما، دریاچه مصنوعی، شهرک ویلایی مسکونی، و غیره از دیگر امکانات این مجموعه است. 

حمل و نقل و دسترسی
مترو پرند در حال احداث است و در ادامه خط یک متروی تهران از ایستگاه شاهد آغاز و در امتداد آزادراه تهران قم و فرودگاه امام خمینی به شهر پرند منتهی می شود. روزانه ۱۱ قطار رفت و برگشت از تهران به پرند حرکت می‌کند. از پرند به تهران و بالعکس هم ون وجود دارد و هم در بعضی جاها ایستگاه تاکسی مستقیم. خطوط تاکسی و اتوبوس از مبدا پرند به مقصد متروی صادقیه و تاکسی ون و اتوبوس از مبدا پرند به متروی شاهد در حرکت هستند. فاصله پرند از شهرهای هم‌جوارش چون تهران، شهریار، کرج، ساوه و قم به ترتیب ۳۵، ۲۰، ۴۰، ۷۵ و ۱۱۰ کیلومتر است.  

منبع:
آفتاب‌‌نیوز
پاسخ


پرش به انجمن: