۰۹۱۲۸۰۸۰۷۴۲
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱

بیمارستان مهر ایرانیان شهر پرند

شهر پرند حدود ۱۰ هزار واحد مسکونی را در پوشش مسکن مهر در خود جای‌داده است. شهر پرند در دولت جدید بازوی اصلی برنامه اقدام ملی نیز به شمار می‌رود؛ اما این جمعیت چشمگیر نیازمند یک سیستم و مجموعه درمانی مناسب جهت پوشش بهداشتی درمانی ساکنین می‌باشد. در زمینی به مساحت ۶۴۳۳٫۶۶ مترمربع واقع در شهر پرند، بیمارستانی با مساحت زیربنای ۱۴۵۰۰ مترمربع با کاربری درمانی با نام بیمارستان مهر ایرانیان یا همان بیمارستان مهر شهر پرند احداث گردیده است. این مجموعه درمانی دارای ۷ طبقه می‌باشد که به این قرار است: دو طبقه منفی، یک طبقه همکف و ۴ طبقه مثبت. دارای ۴ هزار مترمربع پارکینگ در ۵ طبقه. ظرفیت این مجتمع ۹۶ تخت خواب را پوشش می‌دهد. طراحی بیمارستان شهر پرند به نحوی است که ظرفیت تختخواب آن تا ۲۰۰ عدد نیز قابل ارتقاء است.

این مجموعه دارای ۵ آسانسور جهت تردد در طبقات می‌باشد. بیمارستان مهر شهر پرند به دلیل جانمایی خود و مجاورت با بزرگ‌ترین فرودگاه کشور به‌نوبه خود منحصربه‌فرد است. این مجموعه دارای تمامی تأییدیه‌ها از ارگان‌های مربوطه وزارت بهداشت، شهرداری، نظام‌مهندسی و دستگاه‌های ذی‌ربط می‌باشد. تعداد تخت‌های این بیمارستان در حال حاضر برای جمعیت ۲۵۰ هزارنفری شهر پرند ۹۶ عدد در نظر گرفته‌شده است که همراه با توسعه شهر پرند و افزایش جمعیت تا ۵۳۰ هزار نفر به ۲۰۰ تخت افزایش خواهد یافت.

 بیمارستان مهر ایرانیان

موقعیت مکانی بیمارستان مهر ایرانیان شهر پرند
بیمارستان مهر ایرانیان شهر پرند با جانمایی بسیار مناسب دسترسی بسیار مناسبی به ساکنین شهر پرند می‌دهد. این مجتمع که در فاصله ۳۰ کیلومتری جنوب غربی شهر تهران واقع‌شده است، در طول آزادراه تهران – ساوه و جنب فرودگاه بین‌المللی امام خمینی قرارگرفته است و از این حیث منحصربه‌فرد می‌باشد، چراکه تنها بیمارستانی است که در مجاورت بزرگ‌ترین فرودگاه کشور یعنی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی واقع‌شده است. بیمارستان مهر شهر پرند مشرف بر تقاطع بلوار سردار سلیمانی و بلوار رسول اکرم می‌باشد که قرار گرفتن در بر اتوبان چهار بانذه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی موقعیت مکانی بسیار عالی و دسترسی بسیار مناسبی را برای این بیمارستان فراهم آورده است. با این تفاسیر بیمارستان مهر شهر پرند در دل مسکن مهر و در بهترین موقعیت مکانی ممکن در زمینی با مساحت بالغ‌بر ۶۴۰۰ مترمربع واقع‌شده است. این مجتمع درمانی در مجاورت مستقیم مجتمعات مسکونی صنف نقاشان و لادن قرار دارد.

توزیع طبقات بیمارستان مهر شهر پرند
بخش‌های بیمارستان مهر شهر پرند به این‌گونه در طبقات هفتگانه آن تقسیم و جانمایی شده است که در طبقه همکف که مساحتی بالغ‌بر ۲۶۹۰ مترمربع دارد بخش‌های اورژانس، درمانگاه و داروخانه قرار دارند که به دلیل اهمیت فوق‌العاده نیازمند دسترسی هرچه سریع‌تر نسبت به سایر بخش‌ها هستند. چراکه به‌صورت عمده تا ۷۵ درصد از بیماران در بیمارستان‌ها از طریق بخش اورژانس پذیرفته می‌شوند و پشتیبانی بیمارستان به عهده این بخش می‌باشد. بیمارستان مهر شهر پرند که از بخش اورژانس مجهزی برخوردار است به این صورت که ۹ تخت به‌منظور تخت تحت نظر، ۶ تخت به‌منظور فضای درمان حاد، ۵ تخت به‌منظور بیماران حاد تنفسی در نظر گرفته‌شده است. بخش اورژانس بیمارستان مهر شهر پرند دارای اتاق عمل سرپایی، تریاژ، ایزوله روانی، ایزوله عفونی و دو اتاق معاینه پزشک می‌باشد.
همچنین دارای ۵ تخت سرم تراپی و تزریقات جهت ارائه انواع خدمات درمانی می‌باشد. بخش‌های بستری داخلی، بخش پوست، بخش اسکوپی و بخش دندانپزشکی بیمارستان مهر شهر پرند در طبقه اول واقع گردیده است. طبقه دوم مجتمع درمانی بخش‌های اداری و بستری جراحی یک و دو را شامل می‌شود. طبقه سوم بخش icu یا مراقبت‌های ویژه را در خود جای‌داده است. مهم‌ترین قسمت در طبقه ۴ وجود مراقبت‌های ویژه قلب یا ccu می‌باشد. در دو طبقه منفی نیز بخش‌های خدماتی و آزمایشگاهی گنجانده‌شده است.

بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان مهر شهر پرند
در طبقه سوم بخش مراقبت‌های ویژه یا به‌اختصار ICU قرار دارد و اهمیت این موضوع موجب شده که این طبقه را به‌عنوان قلب بیمارستان شهر پرند در نظر بگیرند. این طبقه به دلیل اهمیت بالا از طراحی ویژه و هوشمندانه‌ای برخوردار است و دارای استانداردهای بالا می‌باشد به‌گونه‌ای که ارائه خدمات به بیماران به نحو احسنت انجام پذیرد. عملکرد بخش مراقبت‌های ویژه امری پیچیده و حیاتی است به همین علت این قسمت از بیمارستان مهر شهر پرند شامل ده تخت مراقبت‌های ویژه در فضای باز بستری، یک اتاق ایزوله و اتاق عملیات خاص می‌شود. همچنین بخش مراقبت‌های ویژه قلب بیمارستان مهر شهر پرند یا به‌اختصار CCU و بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان یا به‌اختصار NICU در طبقه چهارم این بیمارستان جانمایی و طراحی‌شده‌اند که به‌مانند بخش ICU از اهمیت و حساسیت بالایی در امر درمان برخوردارند.
این بخش در بیمارستان به‌گونه‌ای طراحی گردیده که ارتباط بین بخشی و درون بخشی به‌آسانی هرچه‌تمام‌تر صورت پذیرد. بخش CCU با پنج تخت در فضای باز بستری، یک اتاق ایزوله و یک اتاق عملیات خاص، تمامی خدمات موردنیاز بیماری‌های قلبی را پوشش می‌دهد. مراقبت‌های ویژه بخش نوزادان بیمارستان مهر شهر پرند به همین صورت دارای ده تخت جهت مراقبت ویژه در فضای باز و یک اتاق ایزوله خدماتی می‌باشد.

ویژگی‌های سرمایه‌گذاری در بیمارستان مهر شهر پرند
یک باشگاه اختصاصی سهامداران بیمارستان مهر شهر پرند تحت عنوان باشگاه VIP ایجاد گردیده که متعلق به تمام سهامداران و خانواده‌های آنان می‌باشد من‌جمله همسر و فرزندان؛ که تسهیلات ویژه‌ای مانند تخفیفات ویژه درمان، انواع بیمه‌های مکمل درمان، انواع چکاب‌های سالیانه و انواع خدمات رفاهی ارائه خواهد داد. مدیران پروژه بیمارستان مهر شهر پرند پروژه را به‌نوعی ملی معرفی نموده‌اند و از سرمایه‌داران مشتاق در این زمینه جهت همکاری و سرمایه‌گذاری دعوت به عمل‌آورده‌اند. سهام این مجتمع درمانی به‌صورت عمومی و بدون هیچ‌گونه محدودیتی در اختیار مردم و مشتاقان سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرد. بیمارستان مهر شهر پرند به اولین بیمارستانی مبدل گردیده که سهام خود را به‌صورت عمومی در اختیار مردم قرار داده است. لازم به ذکر است با در دست داشتن ۱۵ درصد از سهام این بیمارستان سهمیه استخدام یک نفر در قسمت پشتیبانی و اداری برای فرد سهامدار محفوظ بوده است.

 بیمارستان مهر ایرانیان

4.9/5 - (26 امتیاز)
error:
Call Now Buttonتماس با ما